Hilde Kristin Ovesen

Hei og velkommen til min blogg!
Jeg heter Hilde og driver et lite oppdrett av syrisk hamster på Jørstadmoen like utenfor Lillehammer. Jeg har holdt på siden November 2011 og stortrives som oppdretter på denne fantastiske arten.

På denne bloggen kan du lese om hvordan jeg driver mitt hamsteroppdrett, kullplaner, unger som er til salgs og mye mye mer!

Jeg håper virkelig at du liker siden min, og ikke minst at du legger igjen en kommentar dersom du har lyst til det! :)

bloglovin

Kontakt oss:

Du kan nå meg på:

E-mail: hamsterhuset@hotmail.no
Besøksadresse: Jørstadmoveien 566 2625 Fåberg
Mobil: 97431650
Nettside: www.Hamsterhuset.com
Facebook:

Bilder

Alle bildene jeg bruker på Hamsterhusets nettside er mine egne. Dersom jeg bruker andres bilder vil disse være linket til.

Ønsker du å låne noen bilder av meg? Det er selvsakt greit, men det er helt forbudt å fjene vannmerket på bildene mine! I tillegg hadde det vært fint om du hadde spurt først.

Arkiv

Wilbur Emilssønn

Portrett bilde

Silver sable

Stella Snorresdatter

Stella Portrett

Golden

Josefine Wilbursdatter

portrett

Black Eyed Ivory

Bailey Åskarssønn

Bailey 5 uker portrett

Golden Dominant spot

Dawn Åskarsdatter

Dawn 5 uker gammel portrett

Silver Grey Dominant spot

Feriepass

 

Feriepass

Vi i Hamsterhuset kan passe din hamster når du skal på ferie. Da må du som eier ha med bur, mat og annet utstyr som hamsteren er avhengig av. Vi har noe ekstra utstyr, men vi kan ikke love at det alltid er tilgjengelig.

Når vi passer ditt dyr, vil vi gi tilstrekkelig med vann og mat. Vann byttes hver dag og matskålen sjekkes og fylles opp ved behov. Vi håndterer og steller med hamsteren etter ditt ønske. Vi kan love å ta godt på hamsteren din mens du er på ferie.

Vi tar noen kroner for feriepass. Vi har valgt å ta 100 kr pr uke, pr hamster. Så dersom hamsteren din skal være her 2 uker så vil det koste 200 kr, er de to hamstre som skal være her 2 uker, så vil det bli 400. Prisen kan diskuteres dersom du har mange hamstre og/eller noen som skal være her en stund. Sammen skal vi kunne komme til en løsning som passer for begge :)

Hamsterpass er forutsatt at vi har plass og er tilgjengelige for å kunne passe på dyret ditt i den perioden du ønsker. Dersom du kunne tenke deg at vi skal passe hamsteren din, så er du hjertelig velkommen til å kontakte oss og høre om vi har kapasitet til å ta i mot din hamster.

 

 

 

16 kommentarer til Feriepass

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

qfuIFa

Please type the text above:

Du kan bruke disse HTML-kodene og -egenskapene: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hamsterhuset oppdrett

Den 4 November 2012 fikk jeg beskjed om at jeg hadde klart oppdretterprøven hos Norsk Hamsterforening, noe som betyr at Hamsterhuset oppdrett er et registrert oppdrett.

Det jeg ønsker å ha fokus på i mitt oppdrett er langhåra syriske hamstre med godt gemytt og gode gener. Jeg ønsker å avle frem både gode og tamme kosehamstre, men også hamstre som passer godt for videre avl. Alle hamstrene vi benytter i avl her hos oss er friske og har et godt gemytt.

Vi avler for det meste på Silver og Cream-baserte farger, selv om andre farger også kan oppstå. Hårlag og mønstre som Satin, Umbrous og Dominant spot er også sentralt i oppdrettet vårt.

Les mer om oss under oppdrett i menyen.

Hamsterunger til salgs

Hamsterhuset har nå:

Ingen hamsterunger til salgs.

SeKullplaner for mer info om kommende kull,

Hamstre for omplassering

Vi har ingen hamstre inne for omplassering for tiden.

Les mer på Omplassering av hamstre og kriteriene for omplassering dersom du tror en omplasseringshamster kunne være noe for deg.

Forkortelser:

Sg - Silver Grey
SS - Silver Sable
SA - Satin
Ds - Dominant spot
U - Umbrous
ReI - Red eyed Ivory
ReC - Red eyed Cream
BeI - Black eyed Ivory
BeC - Black Eyed Cream

Norsk Hamsterforening

hamsterforening.no

Nei til hamstervatt

underskrift.no

Sponsorer

Dyrebutikk petworld.no
Dyrebutikk iPet.no

Besøkende

005863
plugins by Bali Web Design